Карьера и работа

Які вакансії на роботу надає Чехія та Польща

візовий центр безкордонівВсім відомо що багато українських громадян бажають попрацювати за кордоном і останніми роками робота в Польщі теж стала доволі привабливою. Знайти роботу в Польщі у невеликих фірмах і державних установах без знайомства доволі тяжко. Малі бізнесові структури в пресі, чи на своїх сайтах практично не надають оголошень про потрібні їм вакансії. Набір потрібних працівників проводиться через знайомих, або ж родинні зв’язки. Тут стає зрозуміло що для того, щоб влаштуватися на роботу в Польщі найкраще розпитати знайомих, чи друзів котрі вже тут працюють і можуть знати хто з бізнесменів шукає працівника. В державних установах ситуація така ж, хоч на отримання тої, чи іншої посади повинен працювати відкритий конкурс, але тут отримують роботу так звані «потрібні» особи, які лояльні до відповідної політичної партії, або ті, які в майбутньому зможуть надати політикам належні послуги.

У багатьох повітах Польщі доволі великий вплив має селянська партія, та Польська народна партія і їх коаліційний партнер Громадська платформа. Дані політичні сили контролюють тут не тільки села, чи невеликі міста, але і владу відповідних воєводств. Значить багато посад у цих регіонах залежить від даних політиків, які в свою чергу практично роздають ті, чи інші посади лояльним до партії громадянам, а також знайомим. В даних регіонах таке влаштування на роботу відноситься не тільки до державних установ, але і лікарень, чи культурних об’єктів, та тих фірм котрі залежні від політиків. Якщо проводиться так званий конкурс на заміщення посади, то вибирають потрібну їм особу, яка має тут перемогти ознайомлюють з темою і програмою конкурсу, а значить відповідний кандидат знаючи все, у конкурсі ніби то набирає найбільшу кількість балів. Все зазвичай робиться таємно, щоб як такої корупції не було видно.

Робота в Чехії теж дає гідний дохід працюючим там нашим громадянам. Для отримання роботи в цій країні потрібно мати робочу візу, яка надається в посольстві. В цій установі є відповідні програми по працевлаштуванні іноземних громадян і пропонуються вакансії на роботу як у Празі, так і в інших містах Чехії, з якими вас ознайомлять в консульстві. На інтернет-порталі з пошуку роботи, оголошення про вакансії щоденно оновлюють, а значить можна вибрати потрібну вам фахову спеціальність. Вільні місця на ту, чи іншу спеціальність з чеського центру зайнятості подають на сайт praceprocizince.cz. Одночасно на цьому ж сайті можна помістити і своє резюме, з яким роботодавці Чехії ознайомляться і якщо роботодавець зацікавиться вами то помістить оголошення про роботу. Велика кількість вакансій для наших громадян є в сфері виробництва, а також будівництві, та торгівлі і транспорті. Як відомо в Празі можна знайти роботу водопровідника, механіка, чи столяра, або зварювальника і інженера, та водія. Дуже поширена в Празі тимчасова робота, яка надається під час рекламних кампаній у великих торгових центрах, на оптових складах і ресторанах. На даній роботі оплата праці іде погодинно.